Poznaj nas lepiej!

Joanna Hubska

Założycielka Akademii Małego Lekarza

Instruktor, Oddział Warszawski

Od 2017 roku Joanna tworzy programy edukacyjne dla dzieci i regularnie prowadzi warsztaty medyczne dla dzieci w warszawskich przedszkolach i szkołach podstawowych.  Jej przygoda z edukacją dzieci rozpoczęła się na stanowisku Koordynatora Projektu Lokalnego "Szpital Pluszowego Misia", działającego w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA.  W 2018 r., wraz z koleżanką - Izabelą Orzołek, stworzyła projekt edukacyjny dla dzieci "Nasz Mały Szpital", który został doceniony i otrzymał oficjalną rekomendację od JM Rektora WUM prof. n.med. M. Wielgosia. Od września 2019 roku działa na rzecz swojego dotychczas największego projektu - "Akademii Małego Lekarza". W lutym 2020 r. została zaproszona jako działaczka w dziedzinie edukacji medycznej dzieci do audycji radiowej "Radio Dla Ciebie - Młodzi mogą więcej", zaś w kwietniu do programu telewizyjnego "Dzień Dobry TVN". W czerwcu 2020 roku Joanna dołączyła do zespołu charytatywnej akcji na rzecz pomocy pracownikom służby zdrowia "Startujemy z pomaganiem". 

Na co dzień rozwija swoją pasję do medycyny w studenckich kołach naukowych, m.in. SKN Medycyny Nowoczesnej "Life", którego jest założycielką.  Jako Koordynator Sesji Pediatrycznej, miała okazję pracować przy organizacji międzynarodowej konferencji "Warsaw International Medical Congress 2020". Ukończyła program "Healthcare Bussiness Forum 2020", zorganizowany przez CEMS Club w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Jest dwukrotną laureatką programu grantowego "Laboratorium Pomysłów 2020" oraz dwukrotnie wyróżnioną laureatką na konkursie  5. Letniej Szkoły Przedsiębiorczości "BraveCamp 2019", organizowanym przez Inkubator Uniwersytetu Warszawskiego. W czerwcu 2020 roku została finalistką konkursu dla młodych przedsiębiorców "Herosi na starcie", zorganizowanego przez spółkę Eurocash. 

Joanna jest certyfikowaną instruktorką tańca ze specjalizacją tańca jazzowego. Przed rozpoczęciem studiów medycznych, pracowała jako instruktor tańca w "Domu Kultury Rembertów" w Warszawie, gdzie prowadziła 6 zespołów tanecznych dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Dwukrotnie swoje wakacje spędzała jako instruktor na obozach dla dzieci i młodzieży "YMCA Camp Jones Gulch" w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. 

Uwielbia dalekie podróże, interesuje się żeglarstwem. Należy do załogi szkieletowej żaglowca "STS Fryderyk Chopin" i jako uczestniczka jednego z rejsów, przepłynęła na nim Ocean Atlantycki. Aktualnie, wolny czas przeznacza głównie na naukę ról do przedstawień "Teatru Magicznego" Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, którego jest aktorką.

 

Na co dzień studiuje na Wydziale Lekarskim na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. ​​

© 2020 by Akademia Małego Lekarza.