top of page

Poznaj nas lepiej!

Joanna Hubska

Założycielka Akademii Małego Lekarza
Instruktorka, Oddział Warszawski

Joanna jest założycielką i autorką programów edukacyjnych Akademii Małego Lekarza. Od 2017 roku regularnie prowadzi warsztaty medyczne dla dzieci w przedszkolach i szkołach podstawowych. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała jako Koordynatorka Projektu Lokalnego "Szpital Pluszowego Misia - IFMSA" oraz "Nasz Mały Szpital", którego była współtwórczynią. Przed rozpoczęciem studiów medycznych, Joanna pracowała jako instruktorka tańca dla dzieci w Domu Kultury Rembertów oraz na obozach organizacji YMCA w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych.  Od 2021 roku działa na rzecz Fundacji Ronalda McDonalda, Fundacji "Pacjenci Dla Zdrowia" oraz charytatywnej akcji "Startujemy z pomaganiem". 

Od września 2019 roku Joanna działa na rzecz projektu "Akademia Małego Lekarza". W roli ekspertki od edukacji medycznej dzieci miała przyjemność wystąpić w audycji radiowej "Radio Dla Ciebie - Młodzi mogą więcej", w programie telewizyjnym "Dzień Dobry TVN" oraz w podcaście Inkubatora Uniwersytetu Warszawskiego "Przedsiębiorczość - otwórz głowę"!

Na co dzień, Joanna studiuje na VI roku Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoją pasję do medycyny rozwija w studenckich kołach naukowych, m.in. SKN przy Klinice Chorób Wewnętrznych i Endokrynologii WUM. Jest współautorką licznych artykułów i rozdziałów w monografiach naukowych, w tym m.in. w podręczniku "Nadciśnienie - interdyscyplinarnie". Regularnie uczestniczy w konferencjach naukowych, również jako prelegentka; m.in. "Pediatria Jakiej Nie Znacie", "Psychiatria w pytaniach i odpowiedziach", Białystok International Medical Congress. 

 

Poza pracą i nauką, Joanna uwielbia podróżować i interesuje się żeglarstwem. Należy do załogi szkieletowej żaglowca "STS Fryderyk Chopin" i jako uczestniczka jednego z rejsów, przepłynęła na nim Ocean Atlantycki. 

IMG_4345_edited.jpg
bottom of page